Knooppunt Velperbroek van boven

Over Groene Metropoolregio

Groene Metropoolregio Arnhem-Nijmegen is de opvolger van de regio Arnhem-Nijmegen en is op 1 januari 2021 van start gegaan. Onze regio staat voor de uitdaging hoe om te gaan met groei van wonen, werken en mobiliteit, zodat we een balans kunnen vinden tussen levendige stedelijkheid en ontspannen leefkwaliteit: groene groei!

De vijf opgaven

Om dit te bereiken gaan de achttien gemeenten die de Groene Metropoolregio Arnhem-Nijmegen vormen samen aan de slag met vijf opgaven: Circulaire regio, Productieve regio, Ontspannen regio, Groene groeiregio en Verbonden regio. De achttien gemeenten beslissen elk over deelname aan deze opgaven, de beschikbare middelen en het mandaat dat aan de uitvoering ervan wordt meegegeven.

Samenwerking op domeinen

Onze opgaven bevinden zich vooral op ruimtelijke ontwikkeling (waaronder wonen, landschap, verkeer en mobiliteit) en sociaaleconomische ontwikkeling (waaronder werkgelegenheid, bedrijvigheid, recreatie, toerisme en cultuur). Binnen de regio en richting Den Haag en Brussel profileren we ons als dé Groene Metropoolregio van Nederland en als (inter)nationale circulaire topregio 2050.

Leden dagelijks bestuur

H.M.F. (Hubert) Bruls
burgemeester Nijmegen (voorzitter dagelijks bestuur)

H.W.M. (Helga) Witjes
wethouder gemeente Lingewaard      

L.J.E.M. (Lucien) van Riswijk
burgemeester Zevenaar

Leden algemeen Bestuur

burg. A. (Ahmed) Marcouch
Arnhem

burg. M. (Mark) Slinkman
Berg en Dal

burg. D.A. (Daphne) Bergman
Beuningen

burg. (L.W.C.M.) Loes van der Meijs
Doesburg

burg. C.A.A. (Corry) van Rhee-Oud Ammerveld
Druten

burg. H.B. (Huub) Hieltjes
Duiven

burg. G.M. (Marriët) Mittendorff
Heumen

weth. H.W.M. (Helga) Witjes
Lingewaard

burg. P. (Peter) de Baat
Montferland

burg. W. (Willem) Gradisen
Mook en Middelaar

burg. H.M.F. (Hubert) Bruls
Nijmegen

burg. R.P. (Patricia) Hoytink
Overbetuwe

burg. A.M.J. (Agnes) Schaap
Renkum

burg. C.F. (Carol) van Eert
Rheden

burg. E. (Ester) Weststeijn
Rozendaal

burg. A.J. (Arend) van Hout
Westervoort

burg. M. (Marijke) van Beek
Wijchen

burg. L.J.E.M. (Lucien) van Riswijk
Zevenaar

Regiobureau algemeen

directeur:
Anne Joustra
info@regioan.nl
Te bereiken via Carine Schuring

PA Regiobureau & Public Affairs:
Carine Schuring
carine.schuring@arnhem.nl
06 31 10 21 19

strateeg:
Henk van den Berg
henk.van.den.berg@arnhem.nl
06 46 73 73 74

algemeen adviseur:
Petra Wessels
petra.wessels@arnhem.nl
06 52 51 37 21

bestuursadviseur:
Eefke van Riel
e.lievaart@montferland.info
06 20 89 11 28

griffier Regioagendacommissie:
Marte Smits
M.Smits-Jansen@westervoort.nl
06 15 85 88 89

procesondersteuner:
Maaike Mulder
maaike.mulder@connectie.nl
06 20 09 09 02

Public Affairs

Arnout Smit 
arnout.smit@arnhemnijmegen.eu
06 43 98 56 88

Tom Lamers
tom.lamers@arnhemnijmegen.eu 
06 5019 9918 

Communicatie & pers

Esmiralda van Lieshout 
Communicatieadviseur en woordvoerder
esmiralda.van.lieshout@arnhem.nl
06 118 39 802

Opgaven

Circulaire regio

opgavemanager:
Michiel Hustinx
m.hustinx@regioan.nl
06 13 38 79 96

procesondersteuner:
Ramona Wolsink
ramona.wolsink@arnhem.nl
06 25 77 63 63

Productieve regio

opgavemanager:
Jolanda van Rensch
j.van.rensch@regioan.nl
06 52 80 21 74

procesondersteuner:
Helen Lintsen
h.lintsen@lingewaard.nl
06 25 33 39 08

Groene groeiregio

opgavemanager:
Matthijs Lenis
m.lenis@regioan.nl
06 52 75 15 46

procesondersteuner:
Elke Dreier
e.dreier@regioan.nl
06 23 92 81 70

Verbonden regio

opgavemanager:
Johan Leferink
j.leferink@regioan.nl
06 52 80 21 70

procesondersteuner:                    
Helen Lintsen
h.lintsen@lingewaard.nl
06 25 33 39 08

Ontspannen regio

opgavemanager:
Mariken Prüst
m.prust@regioan.nl
06 52 80 21 35

procesondersteuner:
Maaike Mulder
maaike.mulder@connectie.nl
06 20 09 09 02